běh 17. listopadu

Třetího ročníku Běhu 17. listopadu, který se konal v poličském lesoparku Liboháj, se zúčastnilo 57 startujících, z toho 13 žen. Počasí bylo k závodníkům docela vlídné – prostě listopadové. Teplota 3°C, téměř bezvětří, trať lehce blátivá, 7, 2km dlouhá s převýšením 190 metrů.

Konkurence mezi muži byla velká – zejména v kategorii mužů B (40 – 49 let). Na startu byli první tři v dosavadním hodnocení Iscarex poháru Hejl, Kincl a domácí Tomáš Fliedr (FBKS). A všichni byli opět na bedně. To, že má Marek Kincl (Maratonstav Úpice) formu, dokázal i v Poličce. Zvítězil před Tomášem Fliedrem (FBKS) a Radkem Hejlem (Vencl Team Ústí n. O.).  V kategorii Muži A (do 39 let) zvítězil Patrik Vebr (Vencl Team Ústí n. O.), který se stal celkovým vítězem závodu. Druhé místo obsadil Jaromír Hradecký ze Skutče, třetí skončil Karel Radiměřský (Iscarex Česká Třebová). Jirka Fliedr (FBKS) obsadil 11. místo. Mezi muži v kategorii C (50 – 59 let) nenašel přemožitele Roman Buriánek (Iscarex Česká Třebová), druhé místo obsadil Jirka Bureš (FBKS), třetí doběhl Ivan Belobrad (PASIVITY Žamberk). Z nejzkušenějších mužů v kategorii D (nad 60 let) běžel nejrychleji Miroslav Štyndl (Atletika Polička), druhé místo obsadil Oto Kubišta (Iscarex Česká Třebová) a na bronzový stupínek dosáhl Miloslav Červ (Atletika Polička).

Mezi ženami A (do 34 let) byla nejrychlejší Tereza Šedová (Cyklo Bendl Vysoké Mýto), druhé místo obsadila Vendula Stránská (Jiskra Ústí n. O.) a třetí doběhla Barbora Turbaková (Atletika Polička). Nejméně obsazenou kategorii žen B (35 – 44 let) vyhrála Romana Benková (Litomyšl) před Janou Šedovou (Sruby). Mezi ženami C (nad 45 let) zvítězila Jana Matyášová (SILIBA s.r.o. Ústí nad Orlicí), která se stala celkovou vítězkou mezi ženami. Stříbrná byla Romana Pavelcová (Atletika Žamberk), bronzový stupínek obsadila Ester Jetmarová (Sokol Hylváty).

Zklamáním byla neúčast mnoha poličských běžců.  Je to škoda, když se pořádá závod na domácí půdě….

Máme za sebou poslední závod letošního roku, který jsme jako klub pořádali. Zázemí u altánku se osvědčilo, pokud vše půjde tak, jak bychom si přáli, za rok se poběží 4. ročník, který bude opět zařazen do Poháru Iscarex.  Touto cestou bych chtěl poděkovat členům FBKS, kteří se aktivně zapojili při pořádání této běžecké akce – Jirkovi Fliedrovi, Zdence Fliedrové, Adélce Fliedrové, Jirkovi Bartoňovi, Jirkovi Burešovi, Vaškovi Srnskému, Petru Trávníčkovi a externím spolupořadatelům – Katce a Pepovi Šuterovým, Miloslavu Červovi a Karlu Radiměřskému. Poděkování rovněž patří městu Polička, obci Sádek a sponzorům.

Další várka fotek : Foto 17. listopad