MTB

Sádecká pila 2024

Sádecká pila to je pro náš tým vždy nejnáročnější část roku. Připravit dvoudenní závody zabere spoustu času a sil. I tak se někteří z nás účastnili závodů a nevedli si špatně.

Okolo Sedlišť + PČMV 2020

V Sedlištích u Jimramova se konal jubilejní 10. ročník námi velice oblíbeného závodu. Zároveň to byl 5. díl Poháru Českomoravské vrchoviny.

MTB a RUN Sádecká pila

Již 8. ročník MTB Sádecké pily a 1. ročník RUN Sádecké pily jsme pořádali ve dnech 1. a 2. srpna. Dlouho jsme čekali jaká bude situace a zda se závody uskuteční, nakonec vše proběhlo v plném rozsahu a na start se postavilo asi 340 závodníků všech věkových kategorií.

MTB Jevíčko Open

První závod po nucené pauze se jel 30.května v Jevíčku. Limit startujících byl 300, který byl brzo naplněn.  Pořadatele to trochu zaskočilo, protože běžná účast je na tomto závodu do 100 závodníků.

Okolo Sedlišť + Pohár ČMV 2019

Na závěr sezony jsme se vydali na náš velmi oblíbený závod Okolo Sedlišť, který se konal 28.září, zároveň to byl finálový závod Poháru Českomoravské vrchoviny 2019.

Dar pro MŠ Sádek

Součástí 7. ročníku MTB Sádecké pily byl v rámci doprovodného programu tzv. Gold Sprint, což je jízda na trenažeru na 500 metrů.

Hopadál Dalečín

V Dalečíně se konal 5. ročník závodu Horem Pádem Dalečínem. Kdo zná krajinu kolem Dalečína a Víru ví, že se může těšit na pěkné kopečky.

Mikuláš MTB cup Vraclav

V sobotu 3. 8. 2019 se konal čtvrtý závod PČMV. Organizátoři z Vraclavi u Vysokého Mýta nabídli závodníkům tratě o délce 24km (3 okruhy) a 40km (5 okruhů)

Městské crosscountry Moravská T.

Opět po roce v neděli 9.6. 2019 přišel čas na závod zařazený do seriálu závodů cykloman, městské crosscountry v Moravské Třebové.

Jevíčko MTB OPEN

Letošní rok se pořadalelé v Jevíčku rozhodli, pro změnu termínu z důvodu nízké účasti. 11. ročník se tedy přesunul z konce prázdnin na dřívější termín a to 8. června.

Okolo Sedlišť + Pohár ČMV 2018

V sobotu 22. září se konal již 7. ročník oblíbeného závodu Okolo Sedlišť. Zároveň to byl poslední závod Poháru Českomoravské vrchoviny 2018.

Cyklo maštale 2018

V sobotu  9.6.2018 se konal v Proseči, náš srdeční závod CYKLO MAŠTALE . Byl to již 18. ročník a naše barvy bylo vidět.

Městské cross country Moravská Třebová

Příjemná zkušenost z loňského roku přivedla v neděli po Maštalích  Petra Trávníčka a Vaška Srnského do Moravské Třebové na závod MCC (městské cross coutry).

Mamut bike orienteering

V neděli 27.5.2018 pořádali MAMUTI z Lipovky 3. ročník MTBO. Konal se opět v příjemném prostředí kempu  Vochtánka pod hradem Potštejn.

Duatlon Rosna

Musím se s Vámi podělit o svoji radost. Vlastně naše sportování je o tom ,být se svým výkonem spokojen.

Blanenský golem

V sobotu 2.9.2017 jsem se zučastnil s Jirkou Burešem a Vaškem Srnským oblíbeného závodu MTB Blanenský Golem.

Horem pádem dalečínem

Když se řekne HopáDal, tak každý biker v okolí ví, že se jedná o výživný závod v Dalečíně. Co ale pořadatelé připravili pro letošní ročník, překvapilo mnohé z nás.

Hlinecký hřebec

Slunečná a horká sobota 5.8. přivítala bikery v Hlinsku na už tradičním závodě horských kol  zvaným Hlinecký hřebec. Tento podnik je zařazen do Českého poháru XCM.

obr drásal

Budík zvoní o půl čtvrté ráno, je 1. července a to značí jediný - čeká mě pekelně dlouhej den v Hostýnkách. Obr Drásal s parametry 177km a 5432 nastoupaných metrů je závod který nenávidíš a přitom miluješ od začátku do konce (letos vypsaný jako první mistrák republiky v ultramaratonu).

Cyklomaraton česká třebová 25.6. 2017

25.6.2017 se konal další ročník závodu, jehož účastí v některých minulých ročnících byl i Jarda Kulhavý. Jelo se padesát resp. dvacet pět km. Jirka Bureš, Vašek Srnský i já  se rozhodli pro pade...

Městské crosscountry Moravská třebová

Jirka Bartoň s Vaškem Srnským a Jirkou Burešem se vydali do Moravské Třebové vyzkoušet tak trochu jiné crosscountry, než jsme zvyklí z Poličky. Pět pětikilometrových okruhů, na každém převýšení 60 metrů.

Merida cyklo maštale 2017

V Proseči se konal již 17. ročník oblíbeného závodu Cyklomaštale. Opět jsme byli u toho, někteří již po desáté.

Dvouhodinovka dvojic

V neděli 9.10.2016 se jela v Liboháji již tradiční dvouhodinovka dvojic, letos to byl 12. ročník. Za náš tým jeli čtyři členi.

Bikování na Novém Zélandu

Článek z ježdění v Bikeparku Whakarewarewa na Novém Zélandu od Petra Mihulky. Na Novém Zélandu je odlišných věcí mnohem víc, než jsem čekal, ale rozhodně jsem chtěl vyzkoušet, jak se jezdí na biku hlavou dolů. Corriolisova síla se tu prý také točí obráceně. Naštěstí kolo je kulaté i tady a bike taky vypadá stejně.

MTB Hopádal Dalečín

V sobotu 27. srpna jsme se v šesti lidech vypravili do nedalekého Dalečína na druhý ročník závodu Horem Pádem Dalečínem. Kolem Dalečína často jezdíme na vyjížďky, takže jsme se těšili jakou trať organizátoři nachystali.

bikemaraton drásal

Někdy na jaře jsem dostal nápad (neříkám že byl dobrý :-)) zkusit si zajet nejtěžší a nejdelší bikový závod, který se u nás pořádá - Obr Drásala. Trať s parametry 177km s převýšením 5432m slibovala mnoho silných zážitků.

MAMUT BIKE ORINTEERING

V neděli 19.6.  Mamuti z Lipovky pořádali MTBO (orientační závod horských kol). Zázemí měli ve velmi pěkném místě, kempu Vochtánka pod hradem Potštejn.Závod byl vypsán na 333 minut, jako závod dvojic. Za náš klub startovali Jirka Bartoň a Vašek Srnský.

Cyklo maštale

V sobotu 11. června se konal v Proseči 16. ročník Merida Cyklo Maštale. Tento závod máme za kopcem a tak zde pravidelně startujeme, někteří členové jeli letos již podesáté.

Bikemarathon ústí nad orlicí

V sobotu 14.5. se jel již 9. ročník Sport Bárt Bikemarathonu v Ústí nad Orlicí. Tento závod patří mezi naše oblíbené a tak ani letos jsme nechyběli na startu, tentokrát ve složení Jirka Dittrich, Jirka Fliedr, Vašek Srnský a Jirka Bartoň.

Author šela marathon

7. května se Jirka Dittrich zúčastnil kultovní ŠELY, letos pořádané jako Mistroství České republiky v MTB marathonu. Trať s parametry 97km a cca 2300 nastoupaných metrů + celkem pěkná konkurence byl příslib výživného sobotního dopoledne.

Blanenský Golem

V sobotu 5.9.15 se Vašek, Jirka a Karel ze spřáteleného klubu cyklo-ski zúčastnili mtb závodu "Blanenský Golem".

Salzkammergut Trophy

11. července 2015 pozval náš skoročlen klubu Karel Srnský Vaška, Vojtu, Jirku, Miloše Doubka a Jardu Holce na oslavu svých významných? narozenin do Bad Goisernu v Alpách. Oslava to byla originální a netradiční, jednalo se o účast na slavném závodě Salzkammergut Trophy.

Moravskotřebovský cyklomaraton

Asi po třech letech jsme se opět vydali na závod do Moravské Třebové. Tratě jsou téměř stejné, výběr je z 80 a 50km, naše trio (Vašek Srnský, Jirka Bureš, Jirka Fliedr) tentokrát zvolilo tu kratší.

Cyklomaraton Česká Třebová

V neděli se jel v České Třebové 7.ročník závodu se startem a cílem na sjezdovce Peklák. Po nezdařilém sobotním závodu Kopečkovské drncání ve Svitavách, kde se mi povedlo důkladně ohnout přehazovačku, mě v neděli pořadatelé z České Třebové vylepšili náladu.

Cyklo Maštale 6.6.2015

Již 15. ročník závodů Cyklo Maštale se jel za slunného a teplého počasí. Tento závod je pro nás téměř domácí a tak jsme měli zastoupení na několika tratích. V letošním roce došlo k úpravám tratí, bohužel většinou ne k lepšímu, bylo více šotolinových a makadamových cest a méně terénu.

Bikemarathon Ústí nad Orlicí 16.5.

V Ústí nad Orlicí se jel 8. ročník stále oblíbenějšího závodu Sport Bart Bikemarathon. Po několika blátivých ročnících, letos počasí vyšlo na jedničku, trať byla suchá a rychlá.